Skip to content

Piszę do Ciebie … Synku .

Posted in LIFESTYLE, MACIERZYŃSTWO, and PARENTING

17:35 , dwa lata temu. Darłam się  wniebogłosy mimo , że przeczytałam chyba wszystkie Internety jak przygotować się do tego nieoczekiwanego dnia . Co mi dało 30 minut darcia się i 2 godziny łez ? Ile było w tym bólu , a ile szczęścia . W”czterech” ścianach tylko ja , mój ktoś i Ona.

Zawsze wyobrażając  sobie moje życie , był w nim mąż i dwoje dzieci . Nigdy nie myślałam , że będzie ich więcej albo mniej . Zawsze moją najbliższą rodziną było moje rodzeństwo i rodzice . Kwestia posiadania tego swojego szkraba była jakaś strasznie odległa i nienamacalna . Nie przebywałam z koleżankami , które były w ciąży bo nawet takowych nie miałam . Wystarczało mi to co miałam i to szaleństwo w sobotnie noce .

W pewnym momencie naszego związku , strasznie zaczęło mi czegoś brakować . Mimo , że byliśmy tacy spontaniczni i świeżutcy to nie myślałam o tym jako o przeszkodzie by  coś zmienić . Zaczęłam marzyć i rozmyślać . Nie potrafiłam zacząć rozmawiać nigdy o mojej wizji zbudowania rodziny tak naprawdę w tempie ekspresowym . Nie wiedziałam z czym to się je , a jednak chciałam zobaczyć . Nie zagłębiona totalnie w tej tematyce , rzucałam pół żartem to i owo . Moje słowa nie były odbierane chaotycznie tylko półuśmieszkiem zawsze „tak tak” . Nie wiedziałam co to znaczy tak tak , a tym bardziej , że ta cała kwestia „robienia dzieci” wygląda tak szybko .

Od kilku słów do czynów okazało się , że mam Cię pod sercem . Nie jesteś kochanie , niechcianym dzieckiem . Stawiam wielki sprzeciw temu co głosiły jakiekolwiek plotki, które najzwyczajniej w świecie mam w dupie . Nigdy w życiu się tak nie bałam jak wtedy gdy przypuszczałam , że to naprawdę już . Z każdą myślą byłeś mi tak bardzo bliski , że myślałam , że oszaleję  .

Kiedy zobaczyłam Cię moja kropko na monitorze , lekarz powiedział , że tu nic nie widać. Ja już widziałam i słyszałam Twoje mocne serce , którym Cie z Tatkiem obdarowaliśmy . Byłeś wtedy najcudowniejszą kropką jaką mogłam widzieć . Strasznie się bałam , taka ze mnie histeryczka trochę . Tatko był jednak z tych twardszych i mnie okazujących uczucia i mówił , że przecież to było moje marzenie …

Wtedy zaczęłam wierzyć w to , że marzenia się spełniają , że nie potrzeba naprawdę wiele by mieć to co się chce . By mieć Ciebie . Jesteś wszystkim co wypełnia mi całe dnie . Jesteś moim niedojedzonym obiadem i niedopitą kawą , która zrobiłam do śniadania , a przecież już pora obiadowa .   Jesteś moją gwiazdką , która im bardziej rośnie tym mocniej dla Nas świeci i nigdy nie zgaśnie . Jesteś taki malutki , a masz takie duże serduszko, które kocha takich dużych ludzi jak my . Nigdy nie potrafiłabym opisać słowami uczucia jakim Cię obdarowałam bo naprawdę takich słów brakuję .

Jesteś z każdym dniem coraz większy i mądrzejszy , a ja patrzę z podziwem i serce mi się raduję kiedy widzę co nowego potrafisz . Sam już łapiesz się na tym , że wypowiedziałeś nowe słowo albo nauczyłeś się czegoś nowego … dla Ciebie innego . Masz zaledwie dwa latka , ja 23 . Dzieli Nas tak naprawdę ogromna przepaść , a jednak jesteśmy sobie tak bliscy i potrafimy się zrozumieć mimo ogromnej różnicy wieku . Tu potwierdza się tylko to , że wiek to tylko cyfra , a wszystko inne jest w naszym sercu i głowie .

Na Twoje drugie urodzinki , chciałabym życzyć Ci byś zawsze był takim wesołym chłopakiem jak do tej pory . Byś wyrósł na mądrego i uczciwego człowieka , który będzie miał możliwość pokochania kogoś tak bardzo jak ja Twojego Tatka. Kocham Cię Synku najmocniej na świecie ,tak jak nigdy nikogo taką miłością . Miłością matczyną i niekończącą się .

5 Comments

 1. Ciocia Aga
  Ciocia Aga

  Pięknie napisane Gosiu. Jesteś cudowną mamą dla swojego synka ☺

  Czerwiec 8, 2016
  |Reply
 2. Piękny list, który chwyta za serce ❤

  Czerwiec 8, 2016
  |Reply
 3. Piękny i wzruszający. I piękna pamiątka na kiedyś.

  Czerwiec 8, 2016
  |Reply
 4. Emilia
  Emilia

  Cioteczka jednym tchem to przeczytałam. Aż łezka się zakreciła….

  Czerwiec 8, 2016
  |Reply
 5. Wika
  Wika

  Mozna niewiele miec, by wiele żyć. 🙂

  Czerwiec 8, 2016
  |Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *