Skip to content

Brzuszkowa sesja zdjęciowa – kiedy i czy warto upamiętnić te chwile?

Posted in CIĄŻA, and PARENTING

Ciąża to cudowny okres dla kobiety, który daje poczucie jednego z większych spełnień życiowych. 9 miesięcy, które wywraca nasze życie do góry nogami w tak pozytywnym tego słowa znaczeniu, że później w przestworzach obowiązków dość szybko zapominamy „jak to było”. Niepowtarzalny stan, który według mnie zdecydowanie warto upamiętnić nie tylko dla siebie ale chociażby młodszego pokolenia.

Kiedy najlepiej zapisać się na sesję zdjęciową w studio?

Pamiętaj, że najważniejsze jest Twoje samopoczucie. Musisz być przygotowana na to, że może to potrwać chociażby godzinę. Na brzuszkową sesję najlepiej umówić się z około dwutygodniowym wyprzedzeniem, by ewentualnie coś przesunąć. Najlepszy czas na uchwycenie widocznej ciąży to 8-9 miesiąc ciąży.

O co zapytać fotografa? Jak się przygotować na ciążową sesję zdjęciową w studio?

 • Brzuszkowa sesja to w jakiś sposób intymne chwile, dobrze by było gdyby osoba robiąca zdjęcia pasowała właśnie Tobie, jeśli masz znajomego fotografa to będzie strzał w dziesiątkę, jeśli jednak wolisz kogoś całkiem obcego – zapytaj go o atmosferę panującą podczas takich sesji. Między Tobą, a fotografem musi zapanować pozytywna relacja, tak byś podczas spotkania nie była skrępowana i mogła czuć się swobodnie.
 • Kiedy wybierzesz odpowiedni pakiet dla siebie – zapytaj o czas realizacji. Czas wykonywania zdjęć jest dla Ciebie ważny i fotograf na pewno to zrozumie, szybkie zmęczenie to normalne w zaawansowanej ciąży.
 • Toaleta – zapytaj czy jest i czy będziesz mogła mieć swobodny dostęp. Dobrze by było również, gdyby była jakaś strefa odpoczynku kiedy nagle poczułabyś się słabiej. Wygodna kanapa bądź fotel, bardzo by Ci się przydal.
 • Pora sesji- zdecydowanie jest do bardzo ważny punkt. Nie umawiaj się na sesję wtedy kiedy prawdopodobnie będziesz śpiąca, bądź wieczorem- kiedy prawdopodobnie opuchną Ci nogi po całym dniu „nicnierobienia”. Wybierz godzinę dogodną dla siebie.
 • Dowiedz się dokładnie co zawiera oferta, niektóre zakłady fotograficzne mają w swojej ofercie nawet makijażystkę. Jeśli szukasz czegoś z full opcją dobrze o wszystko dopytać przed sesją. Zapytaj czy mają specjalne stroje i gadżety niezbędne do zdjęć i co konkretnie musisz mieć ze sobą.
 • Zapytaj czy podczas zdjęć mogą być również twój mąż i syn bądź córka – takie zdjęcia są jeszcze bardziej wyjątkowe.

Co zabrać ze sobą na ciążową sesję zdjęciową w studio ?

Warto zabrać ze sobą ubrania w różnym stylu, jeśli planujesz sesję brzuszkową z rodziną to poproś fotografa o podpowiedź co do ich ubioru – choć bardzo uniwersalne są zawsze jeansy i biały top/koszula.

 • Bawełniana prosta sukienka, dobrze eksponująca brzuszek i maskująca mankamenty. Najlepsza będzie całkiem gładka, bez wzorów- wtedy zdjęcia są takie „jak te z gogla”, których naoglądałaś się przez ostatni tydzień.
 • Koronkowa/elegancka bielizna, do zmysłowych zdjęć u boku męża będzie jak znalazł;
 • Luźny zestaw typu jeansy i biały top bądź koszula
 • Zabierz jakieś dziecięce atrybuty, np. maleńkie skarpetki, ubranko, czapeczkę

Ciążowa sesja zdjęciowa to naprawdę niezapomniana chwila. Rodzinne ujęcia zostaną z Wami już na zawsze, nie zastanawiaj się dwa razy. Ja osobiście większość ciąży przeleżałam w szpitalu i nie miałam okazji do tego by iść do studia na profesjonalne zdjęcia. Cudowne ujęcia od profesjonalisty to całkowicie coś innego niż zdjęcia chociaż by znad morza gdzie w tle masz kilkanaście innych nieznanych Ci osób, choć zdjęcia pewnie piękne – to już na pewno nie chciałabyś powiesić go na ścianie.

One Comment

 1. Wtedy, dźwigając brzuszysko nie czułam się piękna, a wiecznie zmęczona, ciężka, spuchnięta, ogromna. Z kolei sesje ciążowe bardzo mnie rozczulają i żałuję, że nie uwieczniłam tego ważnego momentu. Być może dzisiaj oglądając te zdjęcia odkryłabym w sobie to piękno, które widzę na zdjęciach innych.

  PS. cieszę się, że wróciłaś do blogowania.

  Styczeń 3, 2017
  |Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *